Adwokat Joanna Falęcka

Kim jestem?

Jestem członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Płocku, absolwentką Wydziału Prawa i Administracji, kierunek prawo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyłam, studia podyplomowe z zakresu procedury karnej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jestem adwokatem wszechstronnym, z wieloletnią praktyką na sali sądowej, zdobyte tam doświadczenie zapewnia Klientom komfort i poczucie bezpieczeństwa. Członkini Zespołu Prawnego Federacji na rzecz Praw Kobiet i Planowania Rodziny. W czasie wolnym realizuję swoje hobby malując amatorsko.

Jak zaczynałam?

Swoje pierwsze kroki zawodowe stawiałam w Sądzie Rejonowym w Ciechanowie, na stanowisku asystenta sędziego. Zdobyta tam wiedza, doświadczenie, umiejętność analitycznego myślenia i rozwiązywania złożonych problemów prawnych stały się bazą do procesu tworzenia mnie jako dobrego prawnika. W 2013 roku, po zdanym egzaminie adwokackim, założyłam Kancelarię Adwokacką, której siedzibą jest moje miasto rodzinne – Ciechanów. Jako adwokat wykonuję swoje usługi na terenie całego kraju.

Jak pracuję?

Prawo to nie problem, prawo to rozwiązanie, zaś celem moich działań jest szeroko rozumiane dobro Klienta i znajdowanie dla niego najlepszego wyjścia, przy zaangażowaniu najmniejszych środków. Jako adwokat w swojej pracy kładę nacisk na zapewnienie Klientowi pełnej informacji faktycznej i prawnej na temat jego sprawy oraz systematyczne informowanie go o stanie sprawy.

Obszar działania Kancelarii obejmuje przede wszystkim województwo mazowieckie (głównie właściwość miejscową sądów w Ciechanowie, Mławie, Płońsku, Płocku, Przasnyszu, Pułtusku, Siedlcach, Warszawie). Istnieje jednak możliwość udzielenia pomocy prawnej polegającej na reprezentowaniu przed sądami czy organami administracji i urzędami na całym terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pomoc prawna świadczona jest głównie w siedzibie kancelarii w godzinach jej urzędowania, jednakże po wcześniejszym dokonaniu ustaleń drogą mailową lub telefoniczną możliwe jest świadczenie pomocy prawnej poza siedzibą kancelarii, a także poza wyznaczonymi godzinami jej urzędowania.
Honorarium adwokackie ustalane jest indywidualnie z każdym klientem i zależy od stopnia skomplikowania sprawy oraz niezbędnego nakładu pracy adwokata.

Może Cię to zainteresować...

Uwielbiam dzielić się wiedzą. Przygotowałam serię artykułów, które mogą Cię zainteresować.